fbpx
WordPress-Ücretli-Mi

WordPress Ücretli Mi?

WordPress ücretli mi? Hayır WordPress’in bazı paket sistemleri veya bazı ek kullanım şekilleri hariç genel yapısı tamamen ücretsizdir. WordPress bir web sitesinin yazılımsal, geliştirilmesi gereken tüm dosya yapısını ve yazılımlarını oluşturmuş bir alt yapıdır. Bu altyapı geliştirici ekip tarafından tamamen ücretsiz olarak halka arz edilmiştir.

WordPress Ücretli Mi?

Biraz önce yapmış olduğum girizgahtan sonra WordPress ücretli mi? WordPress’in hangi kısımları veya hangi kullanım koşulları ücretlidir diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Dilerseniz gelin bu kısımları maddeleyerek daha basit okunabilir hale getirelim. 

WordPress’in Hangi Kısımları Ücretlidir?

 1. WordPress’in bazı eklentileri ücretlidir. 
 2. WordPress bir web sitesinde canlı destek adı verilen chatbotlar üçüncü parti yazılıma girer ve bunların deneme sürümleri hariç hemen hepsi ücretlidir. 
 3. WordPress’in site optimizasyon eklentileri deneme sürümleri hariç ücretlidir.
 4. Profesyonel seo ve siber güvenlik eklentilerinin çoğu deneme sürümleri ya da basit sürümleri hariç ücretlidir.

Peki WordPress’in hangi kısımları ücretsizdir. Dilerseniz gelin bu konuyu da kısaca maddeleyerek açıklayalım.

 1. WordPress’in ana gövde yazalım kısmı ve dosya yapısı tamamen ücretsiz ve indirilebilir bir haldedir. 
 2. WordPress’in kurulduktan sonra görüntüleyebileceğiniz temalar bölümünde karşımıza çıkan çoğu tema ücretsizdir. 
 3. WordPress’in eklentilerinin hemen hemen yarısı ve profesyonel olmayan fakat yeterince iş görebilecek olan halleri ücretsizdir.
Görselde WordPress Maximum
Upload File Size Hatası başlığını betimleyen bir grafik bulunmaktadır.

Görselde WordPress Maximum
Upload File Size Hatası 
başlığını betimleyen bir grafik bulunmaktadır.

WordPress Eklentileri Ücretli Mi?

WordPress eklentileri web sitenizi daha profesyonel daha işlevsel daha kullanışlı ve daha güzel görünmesini sağlayan paket programlarına verilen isimdir. Bu eklentilerin yukarıda da biraz önce bahsetmiş olduğum gibi bazıları ya da profesyonel halleri ücretlidir.

Fakat WordPress, yazılım geliştiricileri ve eklenti geliştiricileri için mükemmel bir referans alanı olmasından dolayı aynı zamanda işletmelerinde referans adına kendilerini gösterebilecekleri bir alan olmasından dolayı çoğu eklenti ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.

Peki biraz önce yapmış olduğumuz gibi birkaç tane ücretli birkaç tane de ücretsiz eklenti sayalım. 

Ücretli WordPress Eklentileri

 1. Seo eklentilerin hemen hemen hepsinin daha güçlü versiyonları olan halleri ücretlidir.
 2. Siber güvenlik adına web sitenizi hackerlardan koruyan eklentilerin hemen hemen çoğunluğunun profesyonel halleri ücretlidir.
 3. İçerik kontrol ve kopya kontrol araçlarının profesyonel olan kısımları ücretlidir.
 4. Analiz, remarketing retargeting gibi kelimelerin takip edilebilir olan versiyonlarını sunan eklentilerin bazıları ücretlidir.

Yukarıda saymış olduğum ücretli eklentilerin hemen hemen hepsinin profesyonel olmayan fakat başlangıç aşamasında olan, bütün web sitelerinin işini görebilecek kısımları ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.

WordPress ücretli mi? içeriğim hakkında daha detaylı bir içeriğe göz atmak isterseniz buraya tıklayarak bir WordPress blog kurmanın maliyetini öğrenebilirsiniz.

WordPress eklentileri, WordPress kurulumu gibi konularda merak ettiğiniz hemen hemen bütün konular hakkında bana ulaşabilir, sorularınızı ücretsiz olarak sorabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.