fbpx

Tiktok’tan Para Kazanmak

Tiktok’tan Para Kazanmak neredeyse çağın getirdiği yeni bir kazanç yolu ve meslek haline geldi. TikTok’tan para kazanma diye bir konu var mı? Tiktok sayesinde para kazanılıyorsa bu nasıl yapılıyor? Bu içeriğimizde bundan bahsedeceğiz. Detayları ve teknikleri akıcı, anlaşılır ve herkesin uygulayabileceği şekil de açıklayacağız. Hadi daha fazla sözü uzatmadan hemen içeriğimize geçelim.

Tiktok’tan Para Kazanmak

Tiktok’tan Para Kazanmak deyimi tamamen doğrudur. TikTok bir sosyal mecradır ve kendisini aktif olarak kullanan aynı zaman da uygulamaya kullanıcı kazandıran kişilere ücret ödeyen bir sosyal mecradır. 

Bu tekniği ilk olarak Google, Youtube gibi servisler getirmiştir. Platforma daha fazla kullanıcı getirmeye çalışmak yerine hali hazırda sevilen kişilere para ödeyerek tıpkı tam zamanlı personel değeri vererek kişilerin özgün içerikler üretmelerine neden oldular. 

Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı da Freelancer, İnfluencer, Youtuber gibi tabirler ortaya çıkmaya başladı. 

Tiktok dışında hangi mecralardan nasıl para kazanılabilir? Günümüzde bilgisayar üzerinden para kazanmak isteyen biri dilerse;

 • Youtube hesabı açarak özgün içerikler yükleyebilir aboneleri sayesinde yeni aktif edilen katıl butonundan bağış alabilir, reklam izlenmelerinden para kazanabilir veya sponsor bularak düzenli gelir elde edebilir.
 • Facebook sayfası oluşturarak kişilerin sevebileceği, takip edebileceği içerikler üretebilir veya canlı yayınlar açarak gelir elde edebilir.
  İnstagram hesabı üzerinden IGTV adı verilen özelliği kullanarak yayınlarına sponsor bulabilir, canlı yayınlarına sponsor bulabilir ve hikaye ve paylaşımlarına reklam alarak para kazanabilir. “Yakında İnstagram’da tıpkı diğer platformlar gibi canlı yayınlarda yayıncılara para ödeyeceğini belirten bir açıklama yaptı.” 
 • Twitch ismindeki canlı yayın platformunda düzenli yayınlar açarak kendisine bağış yapılmasını sağlayabilir veya sponsorlar ile yüksek gelirler elde edebilir. 
 • Son olarakta bu içeriğimizin ana konusu olan TikTok uygulamasını kullanarak canlı yayınlardan gelir elde edebilir.

Peki bu nasıl yapılır? Hemen herkesin TikTok hesabı var. Bu kişilerin hepsi para kazanıyor mu? Dilerseniz gelin bir miktar daha derine inelim ve detaylara geçiş yapalım.

Görselde Tiktok'tan Para Kazanılıyor Mu? başlığını betimleyen bir grafik bulunmaktadır.
Görselde Tiktok’tan Para Kazanılıyor Mu? başlığını betimleyen bir grafik bulunmaktadır.

Tiktok’tan Para Kazanılıyor Mu?

Biraz önce bahsetmiş olduğum sosyal mecralardan para kazanmanın onlarca yolu bulunmaktadır. Tabi ki Tiktok’tan Para Kazanmak kelimesini incelediğimizde şirketin direkt olarak sizlere kazandırdığı bir gelir modeli bulunmaktadır. Fakat sadece Tiktok şirketinin size ödeme yapması dışında da farklı üç dört yol ile daha fazla gelir elde edebilirsiniz. 

Yapmanız gereken hemen bir hesap açıp insanların sizi takip etmesini sağlayacak içerikler üretmek, insanların beğenisini toplamak. Bir hesabı bu bahsettiğimiz kriterlere getirebildiğinizde ortalama 30 40 bin takipçi civarı hemen aşağıda sıraladığımız teknikleri kullanarak belki de asgari ücretin dört beş katı kadar aylık para kazanabilirsiniz.

Görselde Tiktok’tan Para Nasıl Kazanılır? konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.
Görselde Tiktok’tan Para Nasıl Kazanılır? konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.

Tiktok’tan Para Nasıl Kazanılır?

Tiktok’tan Para Nasıl Kazanılır? Bu sorunun net 4 5 cevabı bulunmaktadır. Bu cevapları kısaca maddeleyerek detaylarına ineceğimi belirtmek isterim.

Özetle Tiktok ile para kazanabileceğiniz tekniklerin konu başlıkları.

 1. Tiktok Canlı Yayınları Yaparak 
 2. Sponsorlu Reklam Alarak Gelir Kazanmak
 3. Kendi Ürünlerinizi Satarak Gelir Elde Etmek
 4. Niş Bir Hesap Açarak Büyütüp Satma Tekniği
 5. Trafik Yönlendirme Tekniği İle Gelir Elde Etmek
Görselde Tiktok Canlı Yayınları Yaparak Para Kazanmak konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.
Görselde Tiktok Canlı Yayınları Yaparak Para Kazanmak konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.

Tiktok Canlı Yayınları Yaparak Para Kazanmak

Tiktok canlı yayınları sırasında sizi seven takipçiler veya izleyiciler reel para ile satın aldıkları emojileri (Kalp, gülücük, gül vb) size göndererek göndermiş oldukları emojilerin ücreti sizin hesabınıza tanımlanmaktadır.

Fakat bu tekniği kullanarak para kazanmak için ortalama 20 30 bin takipçinizin olması tavsiyemdir. Sebebi ise oldukça yüksek takipçili hesaplar canlı yayın açtıklarında yine yüksek izlenme oranına sahip olmaktadırlar. Kitle emoji göndermeye başladığında takipçiler arasında tatlı bir yarış başlar ve Tiktok hesabı sahibi doğrudan para kazanmaya başlar.

NOT: Tiktok canlı yayını açan herkes ne yazık ki gelir elde edilmektedir. Canlı yayınlarda sizlere takipçileriniz tarafından hediye gönderilmesi gerekmektedir.

Görselde Sponsorlu Reklam Alarak Gelir Kazanmak konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.
Görselde Sponsorlu Reklam Alarak Gelir Kazanmak konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.

Sponsorlu Reklam Alarak Gelir Kazanmak

Sponsorlar hemen her mecrada olan bir topluluktur. Herhangi bir nedenden dolayı reklam yapmak isteyen Reklam Veren kişi veya firmaya geçmiş yıllarda Reklam Müşterisi denirken günümüzde Sponsor adı verilmeye başlandı.

Sponsorların istediği herhangi bir ürünü veya hizmeti canlı yayınlarınız da veya klasik Tiktok videolarınızda yayınlarsanız istediğiniz ücreti talep edebilmektesiniz. Bu gelir modeli Tiktok canlı yayın modelinden daha kazançlıdır diyebiliriz. 

Sponsor kişisine veya firmaya dilerseniz bir video çekmek için 5 Bin TL talepte bulunabilir veya 50 Bin TL bu durum tamamen sizin kendi emeğinize verdiğiniz değere veya müşteri ile anlaşmanıza bağlıdır. 

NOT: Bu gelir modelinde dilerseniz siz sponsor arayabilir. (Mailler atarak, telefon ile reklam verme ihtimali olan firmaları arayarak teklifte bulunabilir veya sponsor firmaların size gelerek teklif vermesini bekleyebilirsiniz. Fakat önderimiz yeterli düzeyde takipçiniz olduğunda beklemek yerine firmalar ile siz iletişime geçebilirsiniz.)

Görselde Kendi Ürünlerinizi Satarak Gelir Elde Etmek konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.
Görselde Kendi Ürünlerinizi Satarak Gelir Elde Etmek konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.

Kendi Ürünlerinizi Satarak Gelir Elde Etmek

Bir firma ile anlaşarak herhangi bir ürün ürettiğinizi varsayalım. Örneğin Tişört, bardak, telefon kılıfı vs. bu ürünleri takipçilerinize önerek satın almalarını sağlayabilirsiniz. 

Bu tekniği kullanarak çok ciddi gelirlere ulaşan onlarca yayıncı, Tiktoker ve youtuber bulunmaktadır. Önemli olan ucuz ve kâr edebileceğiniz bir ürün bularak ürettirebilmeniz. 

Görsele Tıkla ve Snob Etkisi Nedir? içeriğini oku!
Görsele Tıkla ve Snob Etkisi Nedir? içeriğini oku!

Niş Bir Hesap Açarak Büyütüp Satma Tekniği

Tiktok’tan Para Kazanmak illa ki yüzünüzü göstererek akımlara uymanız gerekmez. Belgesel tadında yüzünüzü göstermeden bir dakikalık belgeseller ortaya çıkarabilirsiniz veya başka bir fikir. 

Bu teknikle içerik yayınladığınız hesap belli bir miktar takipçiye ulaştığında ciddi rakamlara tamamen hesabınızı satabilirsiniz. Bunu bir meslek haline getirerek düzenli ve ciddi manada yüksek gelirler elde edebilirsiniz. 

Görselde Trafik Yönlendirme Tekniği İle Gelir Elde Etmek konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.
Görselde Trafik Yönlendirme Tekniği İle Gelir Elde Etmek konusunu betimleyen bir grafik görünmektedir.

Trafik Yönlendirme Tekniği İle Gelir Elde Etmek

Farklı sosyal medya hesapları açarak Tiktok takipçilerinizi önerme yoluyla İnstagram hesabınıza oradan Youtube hesabınızı takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede sadece Tiktok ile sabit kalmaz tüm sosyal medya hesaplarınızdan para kazanabilir hale gelebilirsiniz. 

Tiktok’tan Para Kazanılıyor Mu?

Yazmış olduğum tüm bu teknikleri kullanarak rahatlıkla Tiktok başta olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarınızdan para kazanabilirsiniz. Buna ek olarak farklı bir içerik okumak isterseniz güçlü bir yeni iş fikirleri sitesi olan yeni iş fikirleri sitesine buraya tıklayarak geçiş yapabilir ve farklı bir kalemden aynı içeriği okuyabilirsiniz.

Merak ettiğiniz Tiktok’tan Para Kazanmak konusu başta olmak üzere herhangi bir konu için beni arayabilir, mesaj atabilir ve danışmanlık alabilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.