Sitemize Trafik Çekmek İçin Neler Yapabiliriz? - Network Marketing
UncategorizedSEO
Trend

Sitemize Trafik Çekmek İçin Neler Yapabiliriz?

Sitemize Trafik Çekmek İçin Neler Yapabiliriz?

Ziyaretçiler internet siteleri için kesinlikle olmazsa olmazdır. Bu ve bunun gibi konulardan dolayı sitemize trafik çekmek için neler yapabiliriz? gibi soruları sık sık almaktayız. Genel olarak bakıldığında trafik çekmek için onlarca teknik bulunmaktadır. Aslında bu işlemleri teknik olarak görmekten ziyade ziyaretçilerinize birşey katmak için yapmış olduğunuz işlemler bütünü olarak görürseniz ziyaretçi kitlenizin kapısının anahtarına sahip olmuş oluyorsunuz. Bu bilgiyi bilerek çalışmalar yapmak, kaliteli bir link oluşturma stratejisi geliştirmek, içerik üretme ve sosyal mecralarda yapılacak onlarca alandaki çalışmalar, rakiplerinize benzememek, bilgiyi ücretsiz vermek gibi amaçlarınız olursa sitenize doğal bir şekil de binlerce hatta on binlerce ziyaretçi çekebilirsiniz çekebiliriz.

Kalite Anahtarına Ulaşmak

Büyüklerimizin çok güzel bir sözü vardır. “Mülk sahibi evinde istediği gibi tasarruf eder. İster bütün ışıkları açarak uykuya dalar isterse bütün camları açarak.” Bizim yaptığımız çalışmaların da mülk sahipleri arama motorları. Özellikle en büyük ve en bilinen mülkün de sahibi Google. Hal böyle olunca kalite anahtarına ulaşmak için bizlerin önce Google tarafından kalite nasıl tanımlanmış o konulara hakim olmamız gerekmekte. Google bize bu konuda onlarca kriter vermektedir. Bu kriterlere gelin alt başlıklar halinde bakalım.

  1. Ziyaretçilerin seveceği içerikler oluşturmak.
  2. Arama motorlarının istediği kriterleri uygulama.
  3. Kriterleri sık sık güncellemek ve siteyi yenilemek.
  4. Eski içerikleri sık sık düzenleyerek insanların tekrar tekrar sitenize bakması gerektiğini öğretmek vb.

İçerik Kraldır!

İçerik Google gözünde çok değerli bir kriterdir. En çok önem verdiği konulardan bir tanesi kesinlikle içeriktir. Google şuan istediği şeye tam olarak ulaşamasada istediği tek şey “İçeriğinizi okuyan okuyucuyu uğraştırmadan, istediği bilgiyi tam olarak kolayca vermeniz.” diyor adeta. Bu isteği sağlayabilmek içinde onlarca konuda ve alanda güncellemeler yapmaktadır.

Kopya İçerik Asla Sevilmez!

Yaşadığımız alanlarda bir kişinin yaptığı herhangi bir şeyi bire bir başkası yaptığında kesinlikle tepki görür. Google’da bu durumun farkında olduğu için kopya içeriğe kesinlikle değer vermemekte olup bunları tespit etmek için onlarca algoritma güncellemesi yapmıştır. Vermek istediğiniz bilgi neye o alanda uzmansanız içerik üretebilir ve hem ziyaretçilerinizi hem de Google’ı memnun edebilirsiniz. Unutmayın Google ziyaretçiler memnun olursa memnun olmaktadır.

İçeriğiniz Tanınan Platformlarda Paylaşılsın!

Gerçek hayatta sizleri en önemli kılan şey ister istemez çevrenizdir. Çevresi ciddi anlamda güçlü olan kişileri bahsedilen o çevre tutup o kişiyi yukarı çekmektedir. Kötü çevresi olan da hayat, devlet, aile ve arkadaşlar tarafından cezalandırılırlar. Geliştirdiğiniz içerikli devamlı, profesyonel ve güçlü tekniklerle hazırlarsanız bir süre sonra doğal olarak farklı bilinen platformlarda sizi paylaşmaya değer görecektir.

Benzer Alanlardan İlgi Görün

Bir ayakkabı tamircisi olduğunuzu düşünün. Birilerinin sizi bulmasını ve tanıtması bekliyorsunuz. O kişi inşaat boya ustası olsa ve o kişi çok ünlü olsa bu büyük ihtimalle size çok fazla destek getirmeyecektir. Size gelen kişiler sizi inşaat ile uğraşıyor zanneder ve bir süre sonra bu yanlış anlaşılmadan rahatsız olurlar. Google yapmış olduğu bu konuda ki araştırmalarda edindiği bilgilere göre bizlere “sektör yada bağlantılı sektörler birbirini destekler bu gerçek hayatta da böyledir” diyor.

Aldığınız linklerin size uygun olup olmadığını şu listeye göre kontrol edin.

  • Sektörel link aldığınızdan emin olun.
  • Sektör olarak aynı olmasa dahi verilen linkin verildiği hizmetin aynı olmasına dikkat edin.
  • İçeriklerinizle bağlantılı olmasına dikkat edin
  • Alakasız sitelerden alınan linkler için sadece ürününüzle ilgili bağlantılı olursa işinize yarayacağını unutmayın.

Özetlemek gerekirse kendinizden alakasız bir siteden link alsanız bile sizin satmış olduğunuz ürünlerden bir tanesinin benzemesi ve direkt olarak o sayfaya linkleme yapılması gerekmektedir.

Tanınan bilinen web siteleri sizleri önerirse, insanlar sitenizdeki yazıları okunmaya değer gördüğü için tekrar tekrar sitenize gelmeye başlarsa, sosyal medya üzerinde yaptığınız çalışmalarla ilgilerini çekerseniz, marka bilinirliğine odaklanırsanız sitemize trafik çekmek için neler yapabiliriz? gibi soruları çoktan sormayı bırakmış olur ve ziyaretçilerinizi daha fazla nasıl mutlu edebileceğinize odaklanmış olursunuz.

Berkay

Freelancer dijital performans ve dijital insan iknası uzmanı. Yaşadığı tramvatik bir olayın arkasından 6 yıl insan psikolojisini, geleneksel ve dijital pazarlama tekniklerini derinlemesine araştırmış ve bunları tecrübe olarak edinmiş birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Sohbeti Başlat
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba sormak istediğin soruları ücretsiz olarak yanıtlıyorum. Bunun yanı sıra almak istediğin bir hizmet varsa da yine buradan yazabilirsin.