fbpx
network marketing nedir

Network Marketing Nedir?

Network Marketing ağ pazarlaması olarak geçen bir pazarlama stratejisidir. Genel olarak geçmişte Ponzi adı verilen dolandırıcılık sistemlerinde aktif olarak kullanılmasından dolayı ismi dahi duyulduğunda korkulan bir sistemdir. Fakat Network Marketing bu noktada dijital olmasa da tam anlamıyla klasik pazarlama çeşididir. 

Network Marketing Nedir?

Network Marketing bir pazarlama stratejisidir. Televizyon, radyo, gazete ve dijital pazarlama çalışmaları ne ise Network Marketing’de aynı şekil de “Ağ Pazarlama” stratejisidir. Peki bu pazarlama sistemi nasıl çalışır? 

  1. Network Marketing zincirinde en yukarıda bu zinciri başlatacak bir pazarlama uzmanının olması gerekmektedir. 
  2. Uzmanın altında sisteme ister tek kol ister birden fazla kol yeni üye veya yeni pazarlama uzmanları dahil olur.
  3. Bu uzmanların altında yine aynı seviyede veya bu işi yapmak isteyenler üye olur ve bu şekil de bir piramit üçgeni çizilmiş olur. 
  4. Her alt koldaki yeni üyelerden bir üst kol gelir kazanır. Veya alt kolların yaptıkları alışverişler sayesinde üst kollar primlerini kazanır. 
  5. Zincir bu şekil de büyüyerek ilerlemeye devam eder. 

Peki bu ağ pazarlama sistemiyle ponzi sistemi arasında bulunan fark nedir? 

Yukarıda görmüş olduğunuz ponzi sistemi tamamen sisteme bir üst katmandan daha fazla kişinin girmesi sayesinde ayakta kalabilmektedir. Sebebi ise sisteme giren yeni kişilerin giriş yaparken ücret ödemesidir. Ödenen her ücret sayesinde zincirin üst katmanlarına para dağılır. Bu sayede güzel bir para sirkülasyonu olur. Fakat en son katman yeni bir tabaka oluşturamazsa para kazanamadıkları için dolandırıldıklarını düşünür ve üst katmanlar ile sorun yaşamaya başlar.

Yukarıda görmüş olduğunuz örnek kazanç planı ve tek koldan kazanma sistemi ponzi sistemi gibi olmayan, yeni üye girmediği takdirde yıkılmak zorunda olmayan bir sistemdir. Hangi Network Sistemine güvenmeliyiz? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Şayet bir network marketing sisteminin tek olayı sisteme yeni kayıt alındığında para kazanmak iste sisteme yeni üye gelmediğinde sistem yıkılır. 

Buna ek olarak genelde Network Marketing sistemlerinde üretim olmaz. Üretim yerine balon bir para havuzu bulunur ve bu havuz sürekli bir sirkülasyon sağlar. Eğer bu sirkülasyon bozulursa sorun çıkar. 

Network Marketing Şirketleri

Peki bu kazanç sistemlerinin güvenilir olanlarından kişisel olarak bir önerim bulunuyor mu? Evet bu network markteing şirketleri arasından inceleyerek, tarafıma sunum yapılmasını talep ederek araştırmalarımı sonlandırdığım bir şirket bulunuyor. Firma ismi “Benim Propam” 

Hali hazırda üretim yapan ve tüm ürünlerini 40 ülkeye ihracat yapan Benim Propam firmasında profesyonel bir Networker olmak için aşağıda bulunan iki maddeye uymanız yeterlidir. Sık sık ya da sürekli birilerini sisteme kayıt etmenize gerek bulunmamaktadır. 

✔ İş ortaklığını başlatıp, Sanal Mağaza sahibi olmak için 100 puanlık bir ciroyu

tamamlamamız yeterlidir.

✔ İş Ortaklığınızı ve Sanal Mağazanızı aktif tutmak için tek koşul kayıt tarihinizden bir

sonraki ay başlamak kaydıyla aylık 50 puanlık cironun düzenli oluşmasıdır. ( HEPSİ BU )

Yukarıda gördüğünüz bu iki maddenin ikinci maddesi aylık kişisel bakım ürünlerinizin fiyatları diyebiliriz. Evinizin ihtiyaçlarını dahi bu firma üzerinden karşıladığınız da ki bu 7 8 ürün gibi özetlenebilir 50 puanlık aktifliği tamamlamış olmaktasınız. 

Aylık Sabit Maaş ve Network Marketing Primi Veren Tek Firma!

Şimdiye kadar herhangi bir Network Marketing Firmasının sabit maaş ödediğini duydunuz mu? Benim propam firması bahsetmiş olduğum bu sabit maaşı liderlik primi adı altında ödemektedir. 

Hangi liderler ne kadar maaş alıyor?

  • SAFİR LİDERLİK PRİMİ / HER AY = 1.500 TL 
  • YAKUT LİDERLİK PRİMİ / HER AY = 7.500 TL 
  • ZÜMRÜT KARİYER BASAMAĞI / HER AY = 25.000 TL
  • ELMAS LİDERLİK PRİMİ / HER AY = 50.000 TL

Peki bu maaşların yanı sıra bu liderler için neler var? Sadece maaş mı yoksa farklı hediyeler veya vaatler bulunuyor mu? Tabi ki Benim Propam firması için bu kadar yeterli değil. Hadi lafı daha fazla uzatmadan sabit maaşların yanında bu liderlere neler verildiğine geçelim.

SAFİR LİDERLİK PRİMİ / HER AY SABİT MAAŞ VE ARABA

YAKUT LİDERLİK PRİMİ /  HER AY SABİT MAAŞ VE ARABA

ELMAS LİDERLİK PRİMİ HER AY SABİT MAAŞ VE ARABA

ZÜMRÜT KARİYER BASAMAĞI HER AY SABİT MAAŞ VE ARABA

Benim Propam İle Kariyer Sahibi Olun!

Bir fabrikada, okulda, AVM’de çalışmaktan yorulduğunuzu düşünüyorsanız kesinlikle haklısınız. Hemen benimle iletişime geçerek detayları öğrenebilir ve network marketing kariyerine sahip olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.