fbpx

CMS Nedir?

CMS nedir? sektör içerisinde “Content Management System” kelimesinin İngilizce olarak kullanılan bir kelime grubunun kısaltılmışıdır. Türkiye’de kullanılan kelimelerin grupları ise “içerik yönetim sistemi” olarak kullanılmaktadır. 

CMS Nedir?

CMS nedir? sorusuna verilebilecek en iyi cevap yazılımla uğraşmadan uzman yazılımcılar tarafından her sistem için geliştirilebilen internet site işlemlerinden hiç anlamayanların dahi kullanabildiği yazılımlara verilen genel bir isim olacaktır. İçerik yönetim sistemi CMS yabancı bir isme sahiptir ve açılımı “Content Management System” olarak bilinmektedir. Türkçe diline ise tam olarak aktarımı “İçerik Yönetim Sistemi” olarak yapılmıştır.

 CMS Avantajları Nelerdir?

Bildiğiniz gibi internet siteleri genelde onlarca satır kodlarla yapılan çalışmalardır. Yazılımla uğraşmayan birinin bu sistemleri anlayarak değişiklikler yapması çok zordur. Eski zamanlarda internet sitelerinin güncellemeleri, değişiklikleri yada basit ayarlarının yapımı için sistemi kodlayan insanlara ihtiyaç duyulmaktaydı.

Artık içerik yönetim sistemi CMS sistemleri sayesinde basit birkaç tıklamayla fotoğraf, video yükleme yada blog yazıları, başlıkları güncelleyebilme gibi konularda site sahipleri yazılımcılara ihtiyaç duymadan basit bir şekil de değişiklikler yapabilmektedir.

  • Fotoğraf, sunum, pdf gibi çalışmalar yazılım gerekmeden siteye yüklenebilir.
  • Kodsal müdahale edilmeden yeni yazılar siteye kolayca eklenebilir.
  • Silinmek istenen tüm içerikler birkaç tıklamayla siteden kaldırılabilir.
  • Eklenmek istenilen onlarca alanda basit birkaç işlemle eklenebilir yada kolayca kaldırılabilir.

CMS sistemleri farklı hazır yazılımlarla yada geliştirici ekip tarafından proje özel geliştirilebilmektedir. Bizler de uzun yıllardır beraber çalıştığımız müşterilerimize onlarca hazır yada sıfırdan kodladığımız cms sistemleri sağladık. Sağlamış olduğumuz bu hizmet aynı zamanda SEO işlemlerine de oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Tam Yönetilebilir Web Sitesinin Seo’ya Katkısı Nedir?

Seo çalışmalarının çoğu noktası tıpkı yazılımsal bir web sitesi geliştirirken yazdığımız satır satır kodlar gibidir. Yapılması gereken onlarca teknik vardır ve bu tekniklerin bilmeyen kişiler tarafından yapılması oldukça zordur. İçerik yönetimi cms sistemleri sayesinden bu kurallar basit birkaç tıklamayla yapılabilmektedir. Aynı zaman da SEO uyumlu geliştirilen bir web sitesi ve CMS sistemi Google gibi arama motorlarında öne çıkmak için 1-0 öndedir diyebiliriz.

  1. Basit SEO ayarlarının yapılabilmesi.
  2. Arama motorlarının siteyi daha hızlı fark etmesi
  3. Arama motorları sitenin hak ettiği değeri daha hızlı vermesi.
  4. Onlarca teknik bilgiye maruz kalmadan basit işlemlerle tüm ayarların kolayca yapılabilmesi.
  5. Seo uyumlu ve arama motorlarının tavsiyelerine uygun geliştirilmesiyle çoğu noktada ayar dahi yapılmasına gerek kalmaması.

Bilindiği üzere arama motorlarında ziyaretçilere ulaşmak için uygulanması gereken kuralların kesinlikle uygulanması gerekmektedir. Bizler bu kuralları biliyor ve uygulanması için ve aynı zamanda sizlerin de kolaylıkla uygulayabilmesi için içerik yönetim sistemi CMS nedir? gibi sorularınıza cevap olabilmesi adına çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz.

Sizlerde içerik yönetim sistemi CMS sistemlerinden birine sahip olmak istiyorsanız yada internet sitenizin aynı zamanda CMS sistemiyle beraber kodlanmasını istiyorsanız bizimle kolayca iletişime geçebilir ve hayallerinizde internet sitesini hızlıca geliştirilmesini isteyebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey herhangi bir iletişim kanalımızdan bize ulaşarak aklınızda olanları profesyonel müşteri temsilcilerimize aktarmak ve detaylı bilgileri almak olacaktır. Geri kalan tüm süreçte sizler dinlenecek ve ekibimizin sizin istekleriniz doğrultusunda çalışmalarını sonlandırmasını beklemek olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.