fbpx

E-Ticaret İle Ne Satabilirim?

E-ticaret ne satabilirim? konusu online satışların günümüzde popüler olması ve oldukça fazla para kazandırması nedeniyle gündemdeki yerini korumaktadır. İyi bir ürün ya da ürünler bulmak hızlıca büyümenizi ve para kazanmanızı sağlayacaktır. Peki ama Nasıl?

Bu içeriği sesli dinleyebilirsiniz.

E-Ticaret İle Ne Satabilirim?

Ticaretini yapmak istediğiniz ürünün ne olacağına karar vermek, başarılı ve farklı ürünlerin tespit edilmesini sağlamaktan geçmektedir. Kendi işinizi kurmaya karar verdiğinizde ya da hali hazırda bulunan şirketinizin ürünlerinin online platformlarda da satışını yapmak istiyorsanız doğru adımları atmanız gerekmektedir.

Öncelikle potansiyel Pazar büyüklüğüne yönelik bir analiz yapmanız gerekecektir. Potansiyel pazar büyüklüğünün nasıl olduğunu anahtar sözcük araması ile kontrol edebilmeniz mümkündür. Google’ın anahtar kelime planlayıcı ile bu kelimelerin araştırılma oranlarını tespit edebilir ve buna paralel olarak pazar büyüklüğünün nasıl olduğunu saptayabilirsiniz.

E-ticaret ne satabilirim?

Kolaylıkla Satılabilecek Ürün Türleri

E-ticaret ne satabilirim? sorusuna cevaben e-ticaret ile satışını yapabileceğiniz farklı türlerde birçok ürün yer almaktadır. Bunlar, metalaşmış ürünler ile niş ürünler olarak kategorize edilmektedir.

Metalaşmış Ürünler

Metalaşmış ürünler, birçok kişi tarafından ihtiyaç duyulan ve kalite farkı olmadan satılan ürünlere istinaden deterjan, makarna gibi gündelik ihtiyaç dahilinde olan ürünlerdir. Bu ürünler en iyi ve en büyük markaların birçoğu tarafından üretilmektedir ve fiyat farkı ya çok az ya da fark etmeksizin geniş bir ölçüde bulunmaktadır.

Klasik ürün satışlarında karşılaşacağınız zorluklar

  • Tanınmış birçok e-ticaret sitesiyle rekabet etmenizi maddi güçleri ve sektörü tanıyor olmaları nedeniyle zor olacaktır.
  • Sizinle rekabete girmek istediklerinde büyüklükleri nedeniyle daha düşük maliyetleri müşterilerinize sunabilirler.
  • Ücretsiz gönderim avantajlarını yine müşterilerine sunabilmektedirler. Bu da e-ticaret sitenizde bulunan birçok ürünün satışını zorlaştıracaktır.
  • Marka bilinirlikleri olduğu için müşterileriniz genellikle tanıdıkları firmaları son tercihlerinde kullanmak isteyeceklerdir vb.

Fakat yukarıda yazmış olduğum maddelerin yanı sıra E-ticaret pastası oldukça güçlü bir pastadır. Bu pastadan çok ufak bir pay almak isteseniz dahi maddi gücünüz şimdikinden artmış olacaktır.

Niş Ürünler

Niş ürünler ise, sınırlı stoklarla ve de belirli tedarikçiler ile elde edilebilen el yapımı ve benzersiz, özel ürünlere denilmektedir. Farklı ve tarz kıyafetler el işi ürünleri, hediyelik eşyalar, yazılımlar, e kitaplar, eğitimler gibi birçok ürünü içeriğinde bulundurmaktadır. Yaygın kullanımları olmadığı için diğer firmalar arasında size rekabet avantajı sağlayacaktır.

Adım Adım Örnek Niş Ürün Satış Senaryosu

  1. Basit bir instagram hesabı açın.
  2. Canva, Crello gibi ücretsiz tasarım yapabileceğiniz sistemler üzerinden her gün bir adet girişimcilikle ilgili paylaşım yapın.
  3. Altı ay boyunca bunu yapmaya ve instagram hesabınızın takipçi kitlesini artırmak için zaman harcayın.
  4. Daha sonra 40 ila 70 sayfa sınırında veya daha yüksek sayfa sayılarında bir e-kitap yazın.
  5. Bu kitabı hali hazırda takipçiniz olan kişilere 10, 20 TL gibi ücretlere satmayı deneyin.

Yukarıda yazmış olduğum senaryo bir internet sitesi dahi açmadan yapabileceğiniz bir işlemdir. Bu senaryoyu spor, eğitim, danışmanlık gibi onlarca sektör için adapte ederek yapabilirsiniz.

NOT: Bu arada kitap dışında sektörel müşterilerinize reklam yaparak da para kazanabilirsiniz.

Berkay Ağlar

Farklı, dikkat çekici ve de tercih edilen güzel ürünler üreten ve satış alanını genişleterek diğer mağazalar ile ortak olmak isteyen küçük işletmeleri bularak internet üzerinden satış gerçekleştirebilirsiniz.

Bu şekilde iş ağı sağlayan birçok online platform bulunmaktadır. Bu platformları kullanarak aynı zamanda yurt dışında da birçok tedarikçi bulmanız mümkün olacaktır. Böylece bu niş ürünleri gerekli koşulları sağlayarak size ürünleri size teslim edebilmektedirler.

Birçok ürün kategorisinde niş ürünler yer almaktadır. Ürün araştırması yapıldığında birçok farklı ürüne ulaşıp fikir edinmeniz mümkündür.

En Çok Ve En Hızlı Satılan Ürünler

E-ticaret sektöründe maddi gücünüz yoksa sadece güçlü bir girişimci olarak ilerlemek istiyorsanız gündemi takip etmeniz gerekmektedir. Bazen bazı alanlara geç atılmak sizi batırabilirken bazı durumlarda ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Bakın corona virüsü nedeniyle maske satım işine erken giren bireyler çok kazanırken devletin ücretsiz dağıtmaya başlamadan kısa bir süre önce giriş yapan bireylerin batma durumu oldu. Bu kenarda aklınızda bulunsun. Hız, mantık ve girişimcilik sizin en mükemmel silahınız. Peki ani kararlar yerine başka ne yapabilirsiniz? Dilerseniz gelin bu konuya da son olarak açıklığa kavuşturalım.

E-ticaret ne satabilirim? sorusu üzerinden ilerleyecek olursak internet üzerinde en çok ve hızlı satılan ürünler arasında kadın ve çocuk ürünleri ön sıralarda yer almaktadır.

Kozmetik Ürünlerin Gücünü Fark Edin!

Kozmetik ürünleri birçok kadının her daim satın aldığı ürünlerin başında gelmektedir. Makyaj malzemeleri, bakım ürünleri gibi birçok kozmetik kategorisinde ürünler internette hızlıca satılmaktadır. Bileklik, yüzük, kolye gibi bijuteri ürünleri de her kıyafet ve trende ayrı olarak sıklıkla tüketilen ürünler arasında yer almaktadır.

Ailelerin Bebeklere Verdiği Önemi Görün!

Bebek ürünleri de en çok anne ve anne adaylarının rağbet gösterdiği ürünler arasında yine ilk sıralarda yer almaktadır. Doğum öncesi ve sonrası, gelişim süreci de dahil olmak üzere giyim, bakım, beslenme ya da aksesuar gibi birçok ürün internet üzerinden çokça satılmaktadır.

Son Zamanların Yeni Sektörü “Günlük Market Alışverişleri”

Market alışverişleri son dönemlerde oldukça popülerdir. Yoğun iş temposu ve hayat akışında mağazalara gitmek için fırsat bulamayan ya da gitmeyi tercih etmeyenlerin başvurduğu bir yöntemdir.

Teknolojinin Alt Dalları “Aksesuarlar”

Telefon kılıfları ve kapakları da sıklıkla satılmaktadır. Birçok renk ve tarzda, her telefona ait modelde telefon kılıfları ve kapaklarının satışı günümüzde son derece popülerdir.

Sizlerde artık bütünleşik klasikleşmiş yaşama ayak uydurmak istemiyorsanız, yorucu geliyorsa, hak ettiğiniz yaşamın birisine kiralanmış 30 yıl olmadığını keşfettiyseniz fakat aklınızda tam oturmamış herhangi bir konu varsa benimle herhangi bir iletişim kanalımı kullanarak iletişme geçebilir ve ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Bu içerik için düşüncelerini yorumlarda paylaşan herkes için keyif duyduğu alanlar hakkında pazar araştırması yaparak tek tek e-ticaret alanında satış yapabileceği alanlar hakkında fikir ve temel strateji ücretsiz olarak verilecektir.

Berkay Ağlar

Umarım E-ticaret ne satabilirim? hakkında ürettiğim içerik ilginizi çekmiş ve işinize yarar şekilde aktarılmıştır. Merak ettiğiniz her şey için benimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

1 thought on “E-Ticaret İle Ne Satabilirim?”

  1. Nedir? İşte keto’nun temelleri: Diyet, vücudunuzu farklı bir yakıt türü kullanmaya zorlamayı amaçlar. Keto diyeti, karbonhidratlardan (tahıllar, baklagiller, sebzeler ve meyveler gibi) gelen şekere (glikoz) güvenmek yerine, karaciğerin depolanmış yağdan ürettiği bir yakıt türü olan keton cisimlerine dayanır. https://bagcionderlab.com/eternal-heart Sağlıksız kolesterol, kan basıncı, glikoz ve insülin seviyelerinin hepsi kalp hastalığı için “risk faktörleridir” – yani hastalığa yakalanma olasılığınızı artırırlar. İskandinav diyetinin birçok insanda bu sorunları iyileştirdiği görüldüğünden, bilim insanları bu beslenme şeklinin kalp sağlığını desteklemeye de yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.