fbpx

Dropshipping Gerçekten Kazandırıyor Mu?

Dropshipping kazandırıyor mu sorusu 2021yılında hala merak edilen bir konu başlığıdır. Peki, dropshipping sistemi nedir önce buna açıklık getirelim. Dropshipping, ürünleri sipariş etmek, depolamak veya müşterilere göndermek zorunda kalmadan bir e-ticaret web sitesi aracılığıyla ürün satmanın bir yoludur.

Dropshipping Gerçekten Kazandırıyor Mu?

Dropshipping süreçleri müşteriyi, e-ticaret sahibini ve tedarikçiyi içerir. Küçük bir yatırım ile online kazanmanın en basit ve hızlı yolu budur. Dropshipping sistemi size bu yatırım işini test etme özgürlüğü vermektedir. Yani ürünleriniz satılmasa bile herhangi bir maddi kaybınız olmayacaktır.

Ayrıca dropshipping sistemi ürünlerinizi depolamak, nakliye etmek için para harcamak zorunda kalmayacağınız bir sistemdir. Bu nedenle herkes tarafından uygulanabilir bir sistemdir. İşte dropping sistemlerinin adımları:

 • Müşteri, stoksuz satış web sitesinden bir ürün sipariş eder.
 • Dropshipping sahibi, tedarikçiye sipariş bilgilerini e-posta ile gönderir.
 • Tedarikçi siparişi hazırlar.
 • Tedarikçi ürünü hazırladıktan sonra müşteriye gönderir.

Dropshipping’in e-ticaretteki giderek popülerleşen bir kavram olduğunu söylemek mümkün. Ancak ürünleri depolamadan, paketlemeden veya nakliye etmeden satarak para kazanmak insanlara hayal gibi geliyor. Ve kişileri şu soruyu sormaya itiyor:

Dropshipping Yeni Bir Gelir Kapısı Mı?

Cevap kesin bir evet! Ancak dropshipping kazandırıyor mu bunu anlamak için hazır bir hale getirebileceğiniz için doğru ürünleri bulmalısınız. Bununla beraber markanızın adını duyurmalı ve cazip fiyatlar sunmalısınız. Bu blog yazısı dropshippingi anlayarak doğru bir şekilde kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Dropshipping’in Artıları ve Eksileri

Dropshipping, mevcut web sitesine e-ticaret işlevselliği eklemek veya ilk kez online satış gerçekleştirmek isteyen herkese benzersiz imkanlar sağlar. İşte dropshipping kazandırıyor mu sorusunu soranlar için bu sistemin olumlu yönlerden bazıları:

 1. Düşük başlangıç ​​ve işletme maliyetleri
 2. Dropshipping talebinde gelecekteki büyüme beklentisi
 3. Envanter depolamasına ihtiyaç olmaması
 4. Sitenize gelen trafiği artırabilme imkânı

Dropshipping Sisteminin Dezavantajları Nelerdir?

Dropshipping sisteminin kolaylığı ve verimliliği, dezavantajları olmadığı anlamına gelmiyor. Depolama ve nakliye için dış kaynak kullanımı, müşteri hizmetinizin önem arz eden bir adımın üzerindeki kontrolden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmektedir.

Zamanında yapılmayan teslimat, kayıp gönderiler ve hasarlı ürünler müşteri memnuniyetinizi etkileyecek, online yorumlarınız olumsuz olmaya başlayacak ve siparişleriniz istikrarını kaybedecektir. Dropshipper’ların karşılaştığı bir diğer dezavantaj, daha fazlasına gelen ürün maliyetleridir.

Dropshipper’lar toptancı olmadığından, genellikle daha ucuza gelen perakende satış fiyatlarından faydalanamazlar. Müşteriler, farklı bir yerden ya da perakende satıştan sipariş vermenin daha uyguna geldiğini keşfettiğinde sizin ürünlerinizden vazgeçebilirler.

İşte tam da bu noktada herhangi bir sebepten kayıp yaşamamanız adına pazarlama yeteneğiniz ve müşteri hizmetleriniz fark yaratmalıdır.

Dropshipping Kar Getirir Mi?

Evet, dropshipping kazandırıyor mu sorusunun cevabını verdikten sonra ek olarak kâr durumuna da değinelim. Dropshipping satıcılar için karlı bir iş olabilir.

Çünkü bu sistem, bir toptancının maruz kaldığı büyük işletme maliyetlerinden sizi kurtararak müşterilerinize ürün satmanıza imkân veren riskli oldukça az olan bir iş modelidir. Bu düşük maliyetleri avantaja çevirerek diğer iş modellerine göre kâra geçmeniz çok daha kolaydır.

Dropshipping Ürün Fikirlerinden Hangilerini Seçmeliyim?

Stoksuz satış anlamına gelen dropshipping ile kazanmak istiyor ancak nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, ilham almanız adına bazı popüler ürünlerin bazılarını aşağıda bulabilirsiniz. Her sektörün ürün yelpazesine hitap edecek yardımcı ürünleri listelemeye çalıştık.

 • Bir topluluğun amacını veya hayır kurumunu destekleyen bez çantalar, bileklikler
 • Yenilikçi giyim ürünler,(sweatshirt, t-shirt)
 • Simge taşıyan eğlenceli kahve kupaları
 • Motivasyonel işaretler
 • Saatler
 • Takılar
 • Pazarlama ürünleri (logo basılı gömlekler, çantalar, kupalar, kalemler vb.).

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.